Dlaczego dzieci uwielbiają makaron?

Jest naprawdę pyszne

Dzieci lubią w większości makaron. To nic dziwnego. Ma dosyć neutralny smak, który jest podzielony na “kęsy”, gryzie się łatwo, no i na dodatek występuje w wielu kolorach oraz kształtach. Makaron dla dzieci mądrze serwowany będzie posiłkiem sycącym, pożywnym, jak i także zdrowym.

Przede wszystkim makaron może być wręcz genialnych składnikiem wielu zup. Nie tylko tych kochanych przez nasze dzieciaki jak rosół czy też pomidorowa, ale także zupy warzywnej. Drobny makaron dodany do zupy sprawia, że zupa będzie naprawdę sycąca. Bardzo ważne jest to, aby makaron nie był za duży i nie psuł charakteru zupy. Musimy pamiętać także o tym, że makaron po ugotowaniu zwiększa objętość swoją, nie warto zatem go dodawać zbyt dużo, ponieważ zupa się zrobi zbyt gęsta. Makaron stanowić możemy także alternatywę doskonałą dla ziemniaków.

Dużo lepszy makaron razowy

W sklepach obecnie znaleźć możemy makarony o bardzo fantazyjnych oraz ciekawych kształtach, jak i także kolorach. Makarony z identycznej grupy (mamy na myśli grubość oraz także czas gotowania) możemy mieszać ze sobą dowolnie. Przykładem jest na przykład makaron penne oraz świderki. Danie dzięki temu będzie urozmaicone, a wszyscy doskonale wiemy jakie w tym przypadku jest ot ważne dla naszych pociech.

Starajmy się dla naszych dzieci wybierać makaron pełnoziarnisty lub też razowy częściej niż zwykle, chociaż te zwykle zrobione z białej mąki, możemy podawać dla urozmaicenia, od czasu do czasu.

Jeśli się znudzimy już makaron jednokolorowym, to możemy warto pokusić się o zmianę jego zabarwienia. Przy pomocy dostępnych rzeczy w kuchni, wyczarować możemy prawdziwe kulinarne oraz kolorowe pejzaże. Makaron ugotowany ze szczyptą masła i szpinakiem, będzie miał kolor zielonkawy, a z pomidorowym sokiem czerwony. Jeśli mamy ochotę na żółty makaron to dodajmy kurkumę bądź curry.

W Internecie możemy zainspirować się mnóstwem kolorowych dań. Przykładem są zielone naleśniki. Możemy także pokusić się o parówki, które są nadziane makaronem. Wystarczy, że parówki pokroimy na kawałki i do każdej wbijamy po kilka makaronów spaghetti. Następnie gotujemy. Z makaronu układać można kształty fantazyjne.

Oczywiście ulubionym daniem makaronowym zarówno dzieci, jak i także osób dorosłych jest oczywiście spaghetti. Makaron gotujemy do spaghetti. Gotujemy oczywiście do miękkości oraz nakładamy na talerz formułą kopułę. Na wierzch kładziemy mięso z pomidorowym sosem. Zapowiada się naprawdę pysznie.

Zdjęcie utworzone przez topntp26 - pl.freepik.com